Мрієш?
Мрієш про громаду, де молодь може реалізувати свій потенціал, генерувати та втілювати ідеї, знаходити однодумців, отримувати нові навички? Давай створимо її разом!
Давай діяти!
В рамках 5-річної програми "Мріємо та діємо" продовжуємо проєкт "МолодьТуТ: cтвори громаду молодіжних перспектив". Його мета полягає у створенні сприятливого середовища для розвитку, навчання та самореалізації молоді в громадах шляхом розширення їх економічних можливостей, розвитку громадського активізму, підвищення соціальної згуртованості, просування рівності, толерантності та інклюзивності, а також сприяння впровадженню стійких і системних змін в молодіжній політиці у громадах у співпраці з відповідними органами місцевої влади, громадським та приватним секторами та, безпосередньо, молоддю громади.
Участь у проєкті передбачає:
Розширення економічних можливостей через молодіжні інновації, підприємництво та готовність до розвитку кар'єри
У відібраних громадах буде оганізовано серію програм та заходів з метою поглиблення знань молоді з підприємництва, здобуття знань щодо можливостей у отриманні фінансування для розвитку бізнесу, а також необхідних навичок для реалізації власних ідей. В рамках окремої менторської програми молоді підприємці громади отримають консультації з оптимізації бізнес процесів.
Підвищення громадянської активності молоді
В кожній громаді буде організовано програми навчання та залучення молоді до громадянської активності - участі у прийнятті рішень та розвитку громад. Зокрема тренінгова та менторські програми, а також активності, направлені на розбудову спроможності молодіжних рад.
Посилення потенціалу молоді бути рушійною силою українського плюралізму та розбудови
поваги до різноманітності
Програми менторської підтримки та навчання у впровадженні ініціатив в громаді, що сприяють розвитку толерантності та різноманіття, порозуміння, співпраці та діалогу, а також програми з медіаграмотності та розвитку навичок кібергігієни молоді громади, що сприяють стійкості до кібер-ризиків та загроз інтернет-користувачів.
Створення та підтримка молодіжних просторів
Створення сталих, безпечних та інклюзивних центрів 21-го століття, де надаватимуть якісні послуги для молоді, а також підтримка та розвиток вже існуючих просторів у громадах. Команди молодіжних просторів отримають знання та навички, що забезпечать їх стійку та системну роботу, отримають менторську та грантову підтримку. Разом з громадою, програма "Мріємо та діємо" удосконалить доступність і комфортність приміщення молодіжного центру, а також надасть обладнання і меблі, необхідні для програмної діяльності.
Організацію БУР табору
Протягом одного тижня в період з червня по вересень 2022 року у кожній з відібраних громад буде організовано БУР табір - волонтерська подія, яка складається з двох компонентів: культурно-освітнього та волонтерського, які мають на меті розвивати відповідальність, спроможність та довіру в громаді. Учасниками табору є молодь з різних куточків України, з різним досвідом, освітою й навичками.
Доступ до можливостей програми "Мріємо та діємо"
Відібрані громади також отримають доступ до всіх інших можливостей програми, в тому числі досліджень та інструментів. Взявши участь у навчанні "Дані для лідерів", представники громади зможуть розвинути навички прийняття рішень опираючись на ґрунтовну інформацію та дані.
Хто може
взяти участь?
До участі в конкурсі запрошуються територіальні громади з Київської, Івано-Франківської, Рівненської, Херсонської, Одеської, Харківської, Волинської, Запорізької та Закарпатської областей (окрім обласних центрів). Громади мають бути представлені ініціативною групою - партнерство місцевої влади, громадської організації, представників молоді та/або бізнесом та іншими установами чи організаціями, які матимуть можливість реалізації програми «Мріємо та діємо» в громаді.

Ініціативна група громади має складатися мінімум з 5 осіб і мати в своєму складі мінімум двох молодих людей віком від 18 до 35 років.
Як організувати роботу команди та успішно подати заявку?
1
Разом з командою ознайомтеся з умовами та усіма деталями проєкту
2
Виконайте практичне завдання
Шукайте Додаток 3 в умовах конкурсу
3
Підготуйте пакет документів
Дивіться перелік в умовах конкурсу
4
Заповніть заявку
Шукайте Додаток 4 в умовах конкурсу
5
Надішліть заявку, практичне завдання, відео та пакет необхідних документів до кінця дня 10 жовтня 2021 року

Програма USAID "Мріємо та діємо" – 5-річна програма, спрямована на розвиток та підтримку молоді в Україні, створення сприятливого середовища, в якому молодь матиме можливість реалізувати свої мрії, ідеї та бачення розвитку країни. Використовуючи орієнтований на молоде покоління підхід – не для молоді, а разом з молоддю – програма сприяє молодіжним інноваціям, підприємництву, посиленню участі у прийнятті рішень у громадах та розв'язанні проблем на національному рівні, а також посилює потенціал української молоді бути рушійною силою плюралізму та поваги до різноманітності. «Мріємо та діємо» залучає молодь до розробки та реалізації проєктів та ініціатив, а також проводить дослідження, щоб на їх основі формувати молодіжну політику та рухатись до ефективних та стійких змін.
Програма "Мріємо та діємо" впроваджується за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та виконується IREX у партнерстві з Будуємо Україну разом (БУР), Центром "Розвиток корпоративної соціальної відповідальності" (CSR Ukraine), Making Cents International (MCI), Міжнародним республіканським інститутом (IRI) та Zinc Network.

Ця сторінка стала можливою завдяки щирій підтримці американського народу через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID). Зміст цього матеріалує відповідальністю IREX і необов'язково відображає погляди USAID чи Уряду Сполучених Штатів.